עץ תפוז סיני (קומקווט) 25 ל' (komqwatt)

תפוזים סיניים

תפוזים סיניים הם תפוזי מנדרינה המיובאים מסין. ישנם שני סוגים עיקריים של תפוזי מנדרינה, תפוז מנדרינה מצוי (זה שבדרך כלל קונים במכולת המקומית), והמנדרינות Satsuma,

קרא עוד »
עץ תפוז ולנסיה 10 ל'

עץ תפוז

גדלו אותם  אותם במקום שמקבל הרבה אור שמש מדי יום. הם אוהבים טמפרטורות מעל 25 מעלות. עצי תפוז זקוקים להרבה שמש כדי לצמוח ולשגשג. מקום

קרא עוד »
עצי לימון 10 ל' (Lemon)

מהם עצי לימון?

עצי לימון הוא עץ קטן וירוק עד בעל עלים ארוכים בצבע ירוק כהה. הוא מייצר פרי בצורה של לימונים צהובים ועסיסיים. השם המדעי של עץ

קרא עוד »

גדר חי מוכנה

בעולם הגינון כמו בתחומים מתחדשים אחרים, מפעילים הגננים והמגדלים את הדמיון והיצירתיות על מנת לחדש ולהקסים את הלקוחות באמצעות פיתוח מוצרים ועיצובים גנניים חדשים.

יש שמייבאים צמחים חדשים בלתי מוכרים מחו”ל, יש שמשלבים צמחים בני אותה משפחה ויוצרים עירוב צמחים וצבעים באותו עציץ ויש שיוצרים תבנית גידול ואכסון חדשה לצמחים על מנת להקל על הלקוח הסופי ולחסוך זמן מקצועיות ולעתים כסף.

אחד המוצרים שנמצא בשלב הכרה וחדירה אל השוק הוא הגדר החי המוכנה.

בהמשך אציג את יתרונותיה וחסרונותיה אך קודם אסביר עליה מעט באופן כללי.

הרעיון העומד מאחורי בניית הגדר המוכנה הוא שתילת מספר צמחים המשולבים בתוך גדר ברזל יציבה ועומדת, גידולם במשך כשנה תוך הקפדה על גיזומים ויצירת מבנה צר ואחיד.

בתום תקופת הגידול נמכרת הגדר ביחידות של מטר עד מטר וחצי אל הלקוח הסופי.

הכנסו לעמוד של גדר חי למכירה (דורנטה גיישה לבנה) בכדי לרכוש גדר איכותית.

הגדר מורכבת בקלות על ידי הגנן או בעל הגינה, ובתוך זמן קצר של מספר שעות עומדת גדר חי מוכנה בת כשנה, מעוצבת ומתוחה, בעלת שתילים מבוססים, שתולה בתוך הקרקע המקומית.

יתרונות השיטה ברורים

הגדר מוכנה בתוך זמן קצר, הגדר משלבת צמחיה שזורה בתוך גדר ברזל, הגדר אחידה ישרה ומעוצבת ולמעשה שלב העיצוב שארך כשנה בוצע במשתלת הגידול, הגידול בוצע במשתלה מקצועית המתמחה בגידול וייצור שתילים.

חסרונות

עלות – הלקוח הסופי משלם עבור גדר הברזל והצמחים ומשך זמן הגידול ולכן העלויות נעות בין 270-150 ש”ח למטר רץ.

כיום מצאי גדר החי המוכנה בשוק נמוך, מגוון הצמחים השזורים בה קטן אף הוא, ולכן קשה להשיג גדרות בקלות, אולם סביר להניח שבזמן הקרוב המגדלים יגדילו את המגוון והכמות,המחיר יירד וגדר זו תהיה נפוצה ותחליף את שיטת השתילה בשורות של צמחים בודדים ועיצובם עם הזמן לגדר חי.

מספר מגדלים מעצבים כיום את הגדר החיה המוכנה אותם ניתן לאתר באתרי משתלות שונים. שם נוכל לראות את תמונותיהם ואת סוגי השתילים השזורים בתוכם.

לקבלת מידע נוסף על גדר חי למכירה צרו עמנו קשר כבר עכשיו !

משתלת זר אביב

מושב תומר

משה זר אביב – 052-5477714

גדר חי מוכנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *