תמונות מאמרים 22

משתלה במרכז

 

העמוד שלפניכם מסביר על האופן בו כל משתלה במרכז מהווה תרומה כבירה לניקיון האוויר במרכז הארץ שנחשב לאחד האזורים המזוהמים ביותר מבחינת איכות האויר שבו.

תהליך הפוטוסינתזה בריא לאדם

כולנו יודעים שצמחים, עצים ושיחים הם בריאים לאדם, אבל לא כולם יודעים למה. הסוד טמון בתהליך הנשימה של הצמחים הקרוי גם פוטוסינתזה. תהליך זה הוא המעבר של פחמן דו חמצני הנמצא באויר לחמצן נקי וטהור לנשימה באמצעות הצמחים וחלקי הנשימה שלהם. בניגוד לבני האדם, הצמחים נושמים פחמן דו חמצני ומוציאים חמצן, ולמעשה עוזרים לנו בטיהור זיהום אויר, ובהחזרה של רמות חמצן נקיות לאויר. תשאלו כל בעל משתלה במרכז, ותיווכחו לדעת שהאוויר בתוך המשתלה נקי הרבה יותר מאשר האויר מחוצה לה, ותוכלו לגלות את היופי של תהליך הפוטוסינתזה בעצמכם אם תכניסו לבית שלכם צמחים המתאימים לגידולים ביתיים.

אזור המרכז מלא בזיהום אוויר

אמנם תושבי תל אביב והסביבה כבר לא מרגישים את זה, אך תושבי החוץ, אנשים מן הצפון או הדרום שמגיעים לביקור בתל אביב מרגישים שהאוויר במרכז הארץ הוא אויר דחוס ומלוכלך, מלא בזיהום ופחמן דו חמצני. צפיפות המחיה הגבוהה, כמות הרכבים הגבוהה, וכמות המפעלים הגבוהה הופכים את האויר באזור המרכז לאחד מהמלוכלכים בארץ, וכמובן את כל אזור המרכז לאחד האזורים המזוהמים בה. הקמתה של משתלה במרכז לא יכולה להתבצע בסמיכות לאזורי תעשיה כבדים או לאזורים בהם האויר מלוכלך במיוחד מהסיבה הפשוטה שהדבר מהווה עומס על הצמחים בתוך המשתלה, ופוגע באיכות החיים שלהם.

משתלה במרכז מחזירה את האויר לריאות

כל משתלה במרכז הארץ ובכל אזור אחר מכילה צמחים רבים מסוגים שונים, ולכן הקמתה של משתלה במרכז הארץ עוזרת לשיקום האויר המלוכלך והמזוהם באזור בו היא ממוקמת. בניו יורק למשל, שנחשבת לאחת הערים העמוסות ביותר בעולם מבחינת תנועת כלי רכב, העירייה המקומית החלה לפני שנים רבות במבצעי הקמת פארקים שנחשבים לריאות ירוקות באמצע העיר. אמנם משתלה במרכז לא מהווה פארק גדול ומאסיבי כמו בניו יורק, אך היא בודאי תורמת לניקוי האויר ולהשבת רמות החמצן בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Mini Cart 0

עגלת הקניות ריקה