עץ תפוז סיני (קומקווט) 25 ל' (komqwatt)

תפוזים סיניים

תפוזים סיניים הם תפוזי מנדרינה המיובאים מסין. ישנם שני סוגים עיקריים של תפוזי מנדרינה, תפוז מנדרינה מצוי (זה שבדרך כלל קונים במכולת המקומית), והמנדרינות Satsuma,

קרא עוד »
עץ תפוז ולנסיה 10 ל'

עץ תפוז

גדלו אותם  אותם במקום שמקבל הרבה אור שמש מדי יום. הם אוהבים טמפרטורות מעל 25 מעלות. עצי תפוז זקוקים להרבה שמש כדי לצמוח ולשגשג. מקום

קרא עוד »
עצי לימון 10 ל' (Lemon)

מהם עצי לימון?

עצי לימון הוא עץ קטן וירוק עד בעל עלים ארוכים בצבע ירוק כהה. הוא מייצר פרי בצורה של לימונים צהובים ועסיסיים. השם המדעי של עץ

קרא עוד »

עץ תפוז

גדלו אותם  אותם במקום שמקבל הרבה אור שמש מדי יום. הם אוהבים טמפרטורות מעל 25 מעלות. עצי תפוז זקוקים להרבה שמש כדי לצמוח ולשגשג. מקום עם חמש שעות או יותר של חשיפה לאור שמש ישיר הוא אידיאלי לשתילת עץ תפוז בתוך הבית.

מה הטמפרטורה האידיאלית לגידול עצי תפוז?

הטמפרטורה צריכה להיות בין 15 מעלות  ל-  40 מעלות בכל עת במהלך השנה, ללא שינוי בטמפרטורה.עצי תפוז קלים יחסית לגידול בסביבה מקורה. החוכמה היא לחקות את הסביבה הטבעית שלהם ולתת להם את מה שהם צריכים, זאת בהשוואה לעצים כמו עצי נוי או עצי פרי אחרים.העצים זקוקים להרבה אור שמש, חום, מים ואדמה שמתנקזת היטב.

מה ההבדל בין הדרים לעצי תפוז?

עצי הדרים הם  סוג של עץ שמפיק פרי הנקרא הדר. עצי הדר גדלים בשל הפירות שהם נושאים, ובגלל הפרחים שלהם המשמשים בעיקר לטיפול ארומתרפי.לעצי הדר יש אורך חיים ממוצע של כ-20-25 שנים. הם יכולים לחיות עד 50-60 שנים במקרים מסוימים. לעומת זאת,אורך החיים הממוצע של עץ תפוז הוא כ-15 עד 20 שנה.

מתי קוטפים תפוזים מהעצים?

עץ תפוז הוא צמח רב שנתי שמפיק פרי כתום. עצי תפוז בדרך כלל נושאים פרי פעם בשנה בסוף החורף או בתחילת האביב, אשר נקטפים בין נובמבר לינואר. העיתוי של קציר תפוזים מעץ תפוז משתנה בהתאם למיקום, אך לרוב מתרחש זמן קצר לאחר שיא הפריחה.

באופן כללי, אין פרק זמן ספציפי למתי לקטוף תפוזים מעץ תפוזים מכיוון שהכל תלוי במיקום ובאקלים. עם זאת, רוב האנשים קוטפים את התפוזים שלהם בסוף החורף או בתחילת האביב כשהם בשיא הבשלות והמתיקות שלהם.

זוהי שאלת דיון טיפוסית לבדיקת הידע שלכם ואם אתם מבקרים במקום מקצועי בו מוכרים שיחים או דקלים, אפשר בהחלט לשאול את אנשי המקצוע על מנת לקבל מידע.התשובה הפשוטה היא שקוטפים תפוזים מעצי תפוז בסתיו, כי התפוזים הבשילו עד אז. אם אתם מעוניינים להכין תבשילים שונים הכוללים תבלינים וגם תמרים מהחקלאי תוך הוספת תפוזים, הרי חשוב לשאול את אנשי המקצוע.

כמה זמן לוקח לעץ תפוז להניב פרי?

עץ תפוז יכול להגיע לגובה של עד 3 מטר ולהפיק תפוזים. לוקח לפחות  ארבע שנים לעץ תפוזים לגדול ולהניב פרי. השנה הראשונה היא התקופה הקשה ביותר עבור עץ תפוז, כאשר הוא זקוק להרבה מים, דשן ותשומת לב. עם זאת, לאחר השנה השלישית הוא יכול לייצר תפוזים. כאשר תגיעו למקום מקצועי כמו משתלה, שם תוכלו לראות גם דורנטה לבנה או קלרוטריה תוכלו להתייעץ עם בעלי המקצוע על מנת לקבל את התשובות המקיפות ביותר.

האם מסוכן לגדל עצי תפוז לצד בעלי חיים?

חיות מחמד רבות אוהבות ללעוס עצי תפוז, אך השמנים הרעילים בפרי עלולים לגרום להקאות, שלשולים ובעיות עיכול אחרות. כשמשחקים עם עץ תפוז, הקפידו לתת להם ללעוס עלה או מקל במקום הפרי. עם זאת, חיות מחמד בדרך כלל לא יצרכו מספיק מהחלקים האכילים של העץ כדי שזו תהיה בעיה רצינית.

עץ תפוז ולנסיה 10 ל'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *