עץ תפוז סיני (קומקווט) 25 ל' (komqwatt)

תפוזים סיניים

תפוזים סיניים הם תפוזי מנדרינה המיובאים מסין. ישנם שני סוגים עיקריים של תפוזי מנדרינה, תפוז מנדרינה מצוי (זה שבדרך כלל קונים במכולת המקומית), והמנדרינות Satsuma,

קרא עוד »
עץ תפוז ולנסיה 10 ל'

עץ תפוז

גדלו אותם  אותם במקום שמקבל הרבה אור שמש מדי יום. הם אוהבים טמפרטורות מעל 25 מעלות. עצי תפוז זקוקים להרבה שמש כדי לצמוח ולשגשג. מקום

קרא עוד »
עצי לימון 10 ל' (Lemon)

מהם עצי לימון?

עצי לימון הוא עץ קטן וירוק עד בעל עלים ארוכים בצבע ירוק כהה. הוא מייצר פרי בצורה של לימונים צהובים ועסיסיים. השם המדעי של עץ

קרא עוד »

מהם עצי לימון?

עצי לימון הוא עץ קטן וירוק עד בעל עלים ארוכים בצבע ירוק כהה. הוא מייצר פרי בצורה של לימונים צהובים ועסיסיים. השם המדעי של עץ הלימון הוא הדר לימון – כל הפרטים בכתבה הבאה.

עץ לימונים

ישנם סוגים שונים של עצים כמו עצי נוי או עצי פרי ובין היתר גם עץ לימונים-

עץ לימון הוא עץ קטן וירוק עד בעל עלים ארוכים בצבע ירוק כהה. הוא מייצר פרי בצורה של לימונים צהובים ועסיסיים. השם המדעי של עץ הלימון הוא הדר לימון. עץ לימון הוא צמח קטן, ירוק עד, פורח המייצר את פרי ההדר הנקרא לימון. העצים גדלים בכל העולם ולרוב נטועים בגנים או בעציצים גדולים. בעלי בתים יכולים לגדל אותם כצמחי בית אם הם גרים באזור שבו הם לא ישרדו במהלך חודשי החורף.

איך גדלים עצי לימון?

בבואכם להגיע למקום מקצועי לצורך שתילת עצי לימון בבית תוכלו להבחין גם במגוון שיחים או דקלים. עץ הלימון הוא עץ קטן וירוק עד שמקורו באסיה. הוא גדל באופן מסחרי בצפון אמריקה ב-150 השנים האחרונות. ישנם שני סוגים של לימונים: מתוק וחמוץ. שני סוגי הלימונים בדרך כלל צהובים כשהם בשלים, אך הם יכולים לנוע בין צהוב בהיר לירוק כהה בהתאם לזן ולזמן הקטיף שלהם.

לימונים מתחילים כשתילים קטנים. כאשר שותלים, הזרעים מושקים ונשמרים לחים עד שהם מגיעים לגובה של כ-6 סנטימטרים. בשלב זה, השורשים צריכים להיות בעומק של כ-2 עד 3 סנטימטרים באדמה.

יש להשקות את השתילים כל יום או יומיים כדי למנוע מהם להתייבש או להישרף מאור שמש ישיר.  בדרך כלל הפרי הראשון יבשיל רק לאחר 5 שנים, אך חלק מהזנים יפיקו יבול תוך 3 שנים.

אילו יתרונות יש לעצי לימונים?

ישנם יתרונות רבים לעצי לימונים וכעת נמנה את היתרונות השונים:

  • ויטמין C.
  • הכנת עוגות: אפשר להכין ממנו עוגות לימונדה או לימון תוך שימוש במגוון תבלינים וגם להוסיף תמרים מהחקלאי להשלמת העוגה.
  • מספק סידן: כסוג של פרי, הם עשירים בוויטמין C. הם מספקים גם סידן, אשלגן ומגנזיום.
  • הכנת תה: בנוסף לכך, העלים יכולים לשמש להכנת תה.
  • בעל ערך: יתר על כן, העץ נחשב לבעל ערך נוי בנופים.

מהו הטיפול בעצי לימונים?

זוהי דוגמה לשאלת גינון נפוצה אצל רבים. בבואכם אל משתלה מקצועית תראו גם הדרים, דורנטה לבנה או קלרוטריה, אך אם ברצונכם להשקיע בעצי לימונים חשוב לבצע את הטיפול המתאים.ניתן להשקות עצי לימון כל יום.גיזום הוא מונח המשמש לתיאור הסרת כל גידול שאינו רצוי או נחוץ. גיזום יכול להתבצע בדרכים רבות, אך בדרך כלל כרוך בכריתת ענפים, עלים או פרחים. ישנן סיבות רבות לגיזום עץ הלימון. סיבה אחת עשויה להיות שליטה במחלות ומזיקים. סיבה נוספת עשויה להיות “דילול” עץ לימון שצמח גבוה מדי ורגלי או שיש לו הרבה עלווה עודפת ליד בסיסו.

עצי לימון 10 ל' (Lemon)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *